...wizyty w Poradni

TERMIN – Należy z wyprzedzeniem uzyskać termin wizyty. Rejestracji można dokonać osobiście lub telefonicznie (058 349 28 97) w godzinach 8.00 – 14.00

SKIEROWANIE – Na pierwszą wizytę w poradni konieczne jest skierowanie (od kardiologa, pediatry lub lekarza rodzinnego). Na kolejne wizyty skierowanie nie jest wymagane.

DOKUMENTACJA – Konsultacja w Poradni może się odbyć jedynie pod warunkiem dostarczenie przez pacjenta, bądź jego opiekuna, kompletnej dokumentacaji medycznej. Wyniki dotychczasowych badań oraz karty informacyjne dotychczasowych hospitalizacji powinny być przechowywane w segregatorze, ułożone wegług daty. Jedynie po zapoznaniu się z dotychczasową historią medyczną pacjenta, lekarz może w pełni ocenić jego obecny stan zdrowia oraz postęp choroby lub poprawę w leczeniu. Obowiązkiem pacjenta jest dbać o to, by jego dokumentacja medyczna była kompletna i prawidłowo przechowywana.

Wizyty w Poradni Kardiologicznej dla Dzieci i Dorosłych z Wrodzonymi Wadami Serca Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego odbywają się w ustalonych terminach. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja terminu wizyty w Poradni. Okres oczekiwania na planową wizytę to około 3 miesiące. Do Poradni rejestrowani są pacjenci z wcześniej stwierdzoną wadą serca, którzy oczekują na lub przebyli zabieg kardiochirurgiczny oraz pacjenci, którzy byli hospitalizowani w Klinice Kardiologii Dziecięcej i Wad Wrodzonych Serca Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego.

Małe dzieci powinny mieć założone rozpinane ubranko, które nie wymaga zdejmowania przez główkę, tak by nie rozpłakały się przed badaniem. Ponadto dzieci powinny być przed wizytą nakarmione, aby były spokojne podczas badania. Nie wolno straszyć dzieci “Panem Doktorem”, ani “szpitalem”. Dzieci, które boją się badania lekarskiego powinny być przez rodziców zaznajomione z wizytą u lekarza w formie “zabawy w badanie” w domu. Jedynie badanie przeprowadzone, kiedy dziecko jest spokojne, umożliwia uzyskanie wiarygodnych wyników, koniecznych do postawienie poprawnej diagnozy i zaplanowania optymalnego leczenia dziecka.