...pobytu w Klinice

TERMIN – Po ustaleniu przez kardiologa wskazań do hopitalizacji (diagnostycznej bądź leczniczej) pacjent wpisywany jest na listę oczekujących. Pacjenci z listy oczekujących wzywani są według kolejności w najbliższym wolnym terminie po uzględnieniu wskazań do hospitalizacji. O ile istnieją wskazania medyczne, pacjent może być hospitalizowany w trybie “pilnym”.

SKIEROWANIE – Hospitalizacja w Klinice odbywa się na podstawie skierowania od kardiologa, kardiologa dziecięcego, pediatry bądź lekarza rodzinnego. Skierowanie powinno być wpisane do Książeczki RUM pacjenta (bądź rodzica) lub innego obowiązującego druku NFZ.

DOWÓD UBEZPIECZENIA ZUS – Jest niezbędny dla potwierdzenia potwierdzenia, że pacjent jest uprawniony do nieodpłatnego korzystania z usług Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego. Dzieci i osoby niepracujące przedstawiają dowód ubezpieczenia członka rodziny do którego ubezpieczenia są zgłoszone.

DOKUMENTACJA MEDYCZNA – Diagnostyka i leczenie w Klinice może się odbyć jedynie pod warunkiem dostarczenie przez pacjenta, bądź jego opiekuna, kompletnej dokumentacaji medycznej. Wyniki dotychczasowych badań oraz karty informacyjne dotychczasowych hospitalizacji powinny być przechowywane w segregatorze, ułożone według daty. Jedynie po zapoznaniu się z dotychczasową historią medyczną pacjenta, lekarz może w pełni ocenić jego obecny stan zdrowia oraz postęp choroby lub poprawę w leczeniu. Obowiązkiem pacjenta jest dbać o to, by jego dokumentacja medyczna była kompletna i prawidłowo przechowywana.

RZECZY OSOBISTE – Dopuszczalne jest, aby pacjent wziął z sobą niezbędną ilość rzeczy osobistych. Pacjenci “chodzący” powinni posiadać “strój dzienny”. Lodówka dostępna na świetlicy umożliwia każdemu pacentowi przechowywanie niewielkiej ilości jedzenia.

PRZYGOTOWANIE DO BADAŃ – Być może już przez telefon, lekarz wzywając do Kliniki, powie wstępnie jakie badania są planowane. Pobyt w Klinice może dodatkowo wymagać przygotowania jak do poszczególnych badań np. “próby wysiłkowej” czy “badania Holter”.